Kniha rodu

Myšlienka vytvoriť Knihu rodu vznikla už pred pár rokmi. Je veľa rodín a rodov, ktoré si zapisujú všetko dôležité, čo zažili. Do rôznych zošitov, pamätníčkov, alebo aj moderných zariadení, zaznamenávajú kvapôčky svojho života. My sme si zvolili hneď niekoľko podôb našej knihy rodu. Ta pôvodná, bola zostavená ako denník, no zistili sme, že ak v ňom má byť naozaj všetko dôležité, bol by to obrovský zväzok strán písma a obrázkov. Už po roku toho bola riadna kopa. Preto sme sa rozhodli, pre úplne iné riešenie, s ktorým sa s vami radi podelíme. Tu, na naších stránkach sa sami môžete presvedčiť, že ak sa vy ako rodina, alebo jednotlivec, rozhodnete niečo o sebe zaznamenať, spôsobov, ako to urobiť, môže byť naozaj veľa. To nádherné, čo sa pritom stane je, že spoznáte samých seba. Pri tvorbe knihy rodu sme sa stretaváli s priateľmi a usporadúvali rôzne oslavy


Občianske združenie Kniha rodu

Čas od času sú okamihy, ktoré významným spôsobom ovplyvnia nasledujúce dianie v živote ľudí. Aj vznik občianského združenia Kniha rodu, bol podmienení jedným zvláštnym okamihom. Naše dievčatá si pri určitej milej príležitosti nakúpili nádherné večerné šaty a tie sa musia predviesť na významnom podujatí. Tak 


Vydavateľstvo Kniha rodu


Živá Rodina

Ak sa človek slobodne rozhodne, že niečo urobí, nie je sila na svete, ktorá by mu v tom zabránila. 

Ak sa slobodne rozhodnú on a ona, že spolu založia rodinu, nenájde sa nik na tejto Zemi, ktorý by im to prekazil.

Ak sa slobodne rozhodne celá rodina, že sa jej členovia budú mať radi, že si budú pomáhať a stále sa navzájom podporovať, nenájde sa v celom vesmíre taká sila, ktorá by sa s ľúbosťou na takú rodinu neprišla pozrieť. 

Ak sa slobodne rozhodnú rôzni ľudia, že sa budú mať radi, vznikne jedna veľká rodina.

Celý vesmír takú rodinu miluje, podporuje ju a všemožne jej pomáha. 

Je to už pekných pár rokov...

...čo sme si zo ženou povedali, že jedine rodina má v našom živote ten pravý zmysel. Ale predstava o rodine môže byť rôzna. Tá naša predstava sa tvarovala postupne. Nie žeby sme nevedeli čo chceme, ale každý z nás prišiel z rôzneho prostredia, ktoré tak povediac spolu nesedeli. Keďže sme sa mali radi a zatiaľ sa na tom nič nezmenilo, povedali sme si, že tá naša rodina musí byť podľa našich pradstáv. Teda nás dvoch a naších detí.

Začali sme si spolu tvoriť pravidlá, ktoré vyhovovali všetkým. Pravidlá, ktoré nám pomohli chápať jeden druhého. Jedným z pravidiel, na ktorom sme sa dohodli bolo, že akékoľvek pravidlo zmeníme, hneď ako nám prestane vyhovovať. Aj deťom, sme určili zopár pravidiel, pokiaľ neboli schopné tvoriť pravidla s nami. Jedno z nich vám ponúkame:

"Môžete robiť čokoľvek, len nesmiete preháňať."

Na otázku, kedy poznáte, že preháňate je odpoveď jednoduchá, to určite zistíte sami. Samozrejme mieru dozoru a zodpovednosti, stále určuje rodič. Na prvý pohľad to pravidlo vyzerá dosť drsne. No ak si uvedomíte, že každe dieťa hľadá svoje hranice, tak pri správnej miere opatrnosti, si dieťa veľmi rýchlo, svoje hrannice nájde a ostane kľudné a sebavedomé. Podobných pravidiel máme doma veľa... Pomáhali nám vytvoriť rodinu podľa našich predstáv. Našu Živú rodinu.